Cihan Özkan

He was born in1971 in Silistra, Bulgaria. After being graduated from Dobrich Technical High School, he continued his bachelor's degree education in Trakya University, Faculty of Engineering and Architecture, Department of Architecture and was graduated in 1998. He participated in varios project contests in his student years. Following end of his bachelor's degree education, he moved to Istanbul in 1998 and started to his business life. He has been employed as an architect since 1998 in a construction company which is a leader in the sector. He professionally deals with architectural visualization. Some works he did have been exhibated in a gallery sections of the web sites to the sector. The work he carried out in 2014 with the title ''Winter'' was nominated for the Best Still category in Berlin Animago Award and Conference. He holds workshops on 3 dimensions modeling in universities Architecture and Visual Communication and Design departments upon invitation since 2015. Upon invitations of Işık University, Faculty of Architecture and Design, Department of Architecture and Uludağ University, Faculty of Architecture, he held seminars on Project Design, Production and Assembly of Space Frame Systems in Buildings.

 

1971 yılında Silistra Bulgaristan’da doğdu. Dobriç Teknik Lisesi’nden mezun olduktan sonra lisans eğitimine, Trakya Üniversitesi Mühendislik Mimarlık Fakültesi Mimarlık Bölümü’nde devam etti ve 1998 yılında mezun oldu. Öğrencilik yıllarında çeşitli proje yarışmalarına katılarak dereceler aldı.
1998 yılından beri Uskon Uzay Sistem Konstrüksiyonları Sanayi ve Ticaret A.Ş. de mimar olarak görev yapmaktadır.
Eylül 2016 dan itibaren Trakya Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Mimarlık Bölümünde yarı zamanlı Öğretim Görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Aynı zamanda TMMOB Mimarlar Odasında 2 dönem yönetim kurulu üyeliğine devam etmiştir.
Çeşitli Üniversitelerde Mimarlık bölümleri daveti üzerine “Yapılarda Uzay Kafes Sistemlerinin Projelendirilmesi, İmalatı ve Montajı“ seminerleri düzenlemiştir.
Profesyonel olarak mimari görselleştirme ile ilgilenmektedir. Yaptığı bazı çalışmalar sektörle ilgili web sitelerinin galeri bölümlerinde sergilenmektedir.
2014 yılında yapmış olduğu ‘’Kış’’ adlı çalışması Berlin Animago Ödülleri ve Konferansında 1071 çalışma arasından Best Still kategorisi ödülü için aday gösterilen beş çalışma arasına girmiştir.
‘’Gara Bezimenna’’ ve ‘’Şen Bakkal Sokak’’ ismini verdiği  3d modelleme çalışmaları 2016 ile 2017 yılında Computer Space International Computer Art Forum Sofia Bulgaristan etkinliğinde Computer Graphics kategorisinde birinci seçilmişlerdir.
‘’Old Street’’ çalışması ile 2017 yılında Middle East Talents Awards Dubai yarışmasında üçüncü olmuştur.
Digital Production, 3dArtist ve 3dCreative gibi dergilerde çalışmaları ve bu çalışmaların yapım aşamalarını anlatan makaleler yayınlanmıştır.
Sosyal sorumluluk projesi olarak Üniversitelerin Mimarlık ve Görsel İletişim ve Tasarım bölümlerinde 3d modelleme ve render ile ilgili workshoplar düzenlemeye devam etmektedir.

 

Cihan Özkan Profil Fotoğrafı